Było o ustawie rewalidacyjnej, że tak powiem, o zajęciach wchodzących w skład zajęć rewalidacyjnych, a nawet o różnicach pomiędzy rewalidacją, a terapią pedagogiczną. A nie było mowy o samej w sobie rewalidacji !
Ale wiecie, co się odwlecze to nie uciecze ;).
Tutaj znajdziecie to, o czym mowa powyżej ;) https://www.panipedagog.com/post/terapia-pedagogiczna-i-rewalidacja-r%C3%B3%C5%BCne-a-jednak-co%C5%9B-je-%C5%82%C4%85czy
A teraz konkrety ! ;)
Dla kogo ?
Zajęcia rewalidacyjne organizuje się właśnie dla Agentów mających specjalne potrzeby edukacyjne oraz posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.
Ile czasu przysługuje Agentowi ?
W tygodniu - 2 godziny.
W oddziale specjalnym - 8 godzin, 10 lub 12 godzin- to zależy od typu placówki.
Czas trwania ?
Zajęcia rewalidacyjne trwają 60 minut.
Kto prowadzi zajęcia ?
Każdy spec lub nauczyciel mający odpowiednie kwalifikacje zawodowe.
Rewalidacja - co to znaczy ?
Słowa łacińskie re- znów i validus- mocny - oznaczają, że nadrzędnym celem jest ponowne przywracanie Agentowi pełnej sprawności. To proces wychowawczy, ma zaplanowane cele, bierze pod uwagę teorię i praktykę skierowaną na Agenta z niepełnosprawnością.
W skrócie i po polskiemu : celem jest wyrównywanie braków i stymulowanie mocnych stron Naszego Agenta ! :) i metoda step by step czyli, gdy Nasz Agent opanował pewną wiedzę i umiejętności to przechodzimy dalej :)!
O czym trzeba pamiętać ?
* Kompensacja - wyrównywanie przez zastępowanie zaburzonych funkcji.
*Korekta- optymalne korygowanie zaburzonych funkcji Agenta.
* Usprawnianie maksymalne - rozwijanie, usprawnianie tych wszystkich funkcji Agenta psychicznych i fizycznych, które są mocne, silne i najmniej zaburzone.
A w następnym poście z tego cyklu będzie o zasadach rewalidacji ! ;)
Comments