top of page
  • Zdjęcie autoraKinga Piotrowska

Parę słów o koncentracji uwagiDziś będzie parę słów na temat koncentracji uwagi. Ponieważ z mojego doświadczenia widzę i wiem, że co raz więcej agentów ma właśnie z tym spory problem. Niezależnie od wieku.


Jeśli Wasi agenci błądzą oczami wszędzie tylko nie tam, gdzie potrzeba w danym czasie, jeśli mówicie na jakiś temat, wykonujecie jakieś zadanie, a nagle agent ni stąd ni zowąd zaczyna wtrącać infa dotyczące np. jego ulubionego ołówka, zabawki, koloru ściany wiedz, ze coś jest na rzeczy ! Może to być również symptomem różnych zaburzeń dlatego warto od razu zacząć działać ! I warto ćwiczyć uwagę, a jak ? Tego dowiecie się w tym cyklu :) Ale zacznijmy od początku !


Co to takiego ta koncentracja uwagi ?

To nic innego jak umiejętność, która pozwala skupić i utrzymać uwagę na określonych zadaniach i czynnościach, które się wykonuje w danej chwili. No i jest niezbędna do wszystkich świadomych działań.

Rozwija się jak ja to mówię step by step czyli stopniowo wraz z naszym życiem ;)


I teraz tak :

* mali agenci mają coś co się nazywa uwagą mimowolną, która działa bez ich woli. Zapewne zauważyliście, że gdy pojawi się jakiś super hiper przedmiot, który się porusza lub gdy nagle pojawi się jakiś dźwięk agenci od razu się tym interesują - tak właśnie działa uwaga mimowolna :)


*z kolei u trochę starszych agentów czyli od 3 roku życia, przez okres przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej rozwija się uwaga kierowana. Po polskiemu agenci mogą kierować swoją uwagą, skupiać się na rzeczach dla nich ważnych w danym momencie i je wykonywać:)


Do czego jest nam potrzebna ta cała uwaga ?


A no do tego, że podstawową jej funkcją jest wykonywanie danego zadania, osiąganie celu czy też rozwiązywanie problemu, czy też zrozumienie jakiegoś trudnego tematu.


Wiecie, że wysooooka umiejętność związana z koncentracją uwagi wpływa na poprawę pamięci, poprawia zdolności wzrokowo- przestrzenne czyli takie zdolności, dzięki którym rozumiemy i zapamiętujemy związki pomiędzy rzeczami a przestrzenią.

zdolności wzrokowo-przestrzenna jest zdolność do zrozumienia, no i przede przede wszystkim myślenie logiczne naszych agentów fajnie działa !


Po krótce przybliżyłam Wam tą całą koncentrację uwagi.


W następnym poście z tego cyklu napisze Wam, jakie są symptomy zaburzeń tej uwagi oraz to, co Was powinno zaniepokoić u agentów.

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page