top of page
  • Zdjęcie autoraKinga Piotrowska

Przed wizytą w poradni

Drodzy Rodzice :) tak, tak to do Was piszę:)


Jeżeli widzicie niepokojące sygnały w rozwoju czy też w zachowaniu Agenta Waszego lub pani z przedszkola/ szkoły przekazała Wam niepokojące info, które dotyczy właśnie Waszego agenta skontaktujcie się z Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną.


Pamiętajcie ! Tylko dokumenty z publicznej Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej takie jak orzeczenia i opinie będą respektowane w przedszkolu czy szkole agenta !


Na początku musicie złożyć wniosek do poradni ( zapewne jest dostępny do druku na stornie internetowej danej poradni).

W niektórych poradniach możecie złożyć wniosek przez pocztę elektroniczna czy telefonicznie podając niezbędne dane, lub też osobiście).

Wniosek dotyczy rzecz jasna przeprowadzenia badania ( konsultacji) jak również określenia problemu, z jakim Wasz agent się mierzy.


Jak już wiecie konsultacje mogą być psychologiczne, pedagogiczne, logopedyczne.


Podczas pierwszej wizyty dany specjalista przeprowadzać będzie z Wami dość mocno szczegółowy wywiad ( wiadomo- im szczegółowiej tym lepiej )


Dobrze by było gdybyście mieli ze sobą dokumenty agenta takie jak :

- książeczka zdrowia

- wypisy ze szpitala (o ile agent w takowym był)

-diagnozy lekarskie

-wcześniejsze opinie psychologiczne, pedagogiczne, logopedyczne (jeśli takowe były)

Pamiętajcie ! Wszystkie przekazane przez Was infa zostaną w kartach prawnych i bez Waszej zgody nikt inny ich nie zobaczy !


Pamiętajcie ! Lepiej, a jeszcze najlepiej dla Waszego agenta jeśli podajcie szczere, prawdziwe infa !


Większą część tego wywiadu przeprowadza się bez Waszego agenta .


Pamiętajcie ! Jeśli Wasz agent jest mały dobrze by było abyście zabrali kogoś ze sobą, kogoś, kto mógłby zostać z agentem w poczekalni.

Jeszcze lepiej niż lepiej i najlepiej jest jeśli podczas wywiadu są obecni oboje rodzice agenta !


Badania z agentem jak już wiecie są przeprowadzane bez Waszej obecności. Nie stresujcie się, wiem, że łatwo mówić, ale serio spece dbają o to, aby badania były w formie zabawy, aby była przyjemna atmosfera, aby agent miał poczucie bezpieczeństwa, takiego zainteresowania nim :) Agent biorąc udział w zabawach pokazuje to, co umie i potrafi.


Pamiętajcie ! Warto uprzedzić agenta, że spotkanie ze specami ma charakter zabawy.


Po badaniu otrzymujecie szczegółowe info na temat osiągnięć Waszego agenta. Spece omawiają jego trudności, dają wskazówki do pracy w domu.


Czasami zdarzają się sytuacje, że dany spec widzi potrzebę związaną z powtórnym badaniem ( np. za rok lub za kilka lat). Pozwoli to na zaobserwowanie widocznych zmian w rozwoju,zachowaniu czy w postępach agenta :)


I taka platynowa rada : Kochani Rodzice ! Jeśli coś nie jest do końca przez Was zrozumiałe czy jasne lub nie jesteście czegoś pewni proszę pytajcie ! Spece na spotkaniu z Wami są dla Was i dla Waszego agenta i na pewno na wszystko odpowiedzą i wszystko na spokojnie Wam wytłumaczą :)

W kolejnym wpisie z tego cyklu podpowiem Wam jak przygotować Waszego agenta na spotkanie w poradni :)

2 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page