top of page
  • Zdjęcie autoraKinga Piotrowska

Jak przygotować agenta do wizyty w poradni ?Wiadomo, że myśl o "badaniach w poradni" w nas- dorosłych wywołać może sporo stresu i niepokoju, a co ma powiedzieć taki mały agent, gdy słyszy, że pójdzie do poradni na badania ?


Na pewno sporej części z Was, którzy jesteście przed taką wizytą i co jak co, ale znacie doskonale swojego agenta, przychodzi stos myśli do głowy, co on może czuć i jak się może zachować.


Zapewne powtarzać będzie się : stres, strach, lęk, niepokój płacz. Są to typowe reakcje dla niektórych agentów, nawet dla tych dużo starszych, gdy mają do czynienia z kimś i z czymś nowym i nieznanym.I tu pojawia się pytania jak w takim razie temu zapobiec i jak przygotować agenta do takiej wizyty, aby obyło się bez tych "negatywnych reakcji", o których pewnie myśleliście ?


Przygotowałam dla Was po konsultacjach se specjalistami- samymi rodzicami moich agentów, którzy mają już za sobą tą pierwszą wizytę w poradni, parę sprawdzonych sposobów, aby w fajny sposób przygotować agenta do takiej wizyty :)


Nasze takie złoto- platynowe rady ;)

Powiedzcie agentowi po co idziecie na wizytę do tej poradni i wytłumaczcie co oznacza ta długaśna nazwa poradni ( oczywiście mam tu na myśli Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną :))

Możecie użyć przykładowych objaśnień :


*"Nie lubisz chodzić do przedszkola/ szkoły a my chcemy wiedzieć dlaczego tak jest"


*"Bardzo dużo czasu poświęcasz na naukę, a masz trudności z pisaniem/liczeniem/czytaniem/ a my chcemy zrozumieć co się dzieje żebyśmy mogli wspólnie Ci pomóc"


*"Nie lubisz się bawić z kolegami i koleżankami, wolisz być sam, a my chcemy wiedzieć dlaczego. Chcemy to zrozumieć i pomóc Ci"


*"Spotkanie z Panią/ Panem psychologiem i pedagogiem pomoże nam zrozumieć Twoje zachowanie/ problem i razem będziemy wiedzieć jak Ci pomóc"


*"W takiej poradni pracują psycholodzy, pedagodzy, logopedzi. Nie pracują tam lekarze w białych fartuchach i dodajemy i zapewniamy agenta, jeśli jest taka potrzeba, że nie będzie zastrzyków, badania słuchawkami lub innymi narzędziami, których może się bać agent"


*Nasza wizyta będzie trwała około 2 do 3 godzin. Jest to długo ale będziesz wykonywał różne ciekawe, nowe i inne rzeczy "


*Powiedzcie agentowi, że część zadań i ćwiczeń będzie robił sam z Panią/ Panem psychologiem, pedagogiem, logopedąPamiętajcie !


*Jak Wasz agent nosi okulary/ aparat słuchowy/ bądź korzysta na co dzień z innych niezbędnych pomocy służących mu do prawidłowego funkcjonowania to zabieracie jej na badanie


Jak agent jest zakatarzony, gorączkuje to przełóżcie wizytę na inny termin


*Agent będzie pracował bardzo intensywnie więc dobrze żeby zjadł śniadanie przed badaniem


Strach ma wielkie oczy ! Wiem, że dla Was pierwsza wizyta może również być stresująca ale spokojnie spece wiedzą, że jesteście po raz pierwszy więc odpowiednio do Was podejdą :) Także nie nakręcajcie się i agenta przy okazji ! Dacie radę ! Wiem, co mówię ! ;)


ps. Tak, tak zdjęcie trochę pół żartem, pół serio :) Bądźmy niepoważni choć przez chwilę ;)

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page