top of page
  • Zdjęcie autoraKinga Piotrowska

Leczące DźwiękiMoi Drodzy dzięki za Wasze wiadomości od Was, że mało Wam muzykoterapii ! :). Fajnie, że Was tym zainteresowałam :)!.


Dziś będzie parę muzycznych, a raczej dźwiękowych ciekawostek ! :).


Wszyscy już wiemy, że muzyka leczy ! :). Muzykoterapia pomaga w leczeniu niektórych zaburzeń psychicznych. Alee uwaga ciekawostka !.

Lekarze i terapeuci coraz częściej wykorzystują właśnie muzykę w leczeniu takich przypadłości jak dysleksja, zaburzeń słuchu, nadpobudliwości psychoruchowej czy też zaburzeń słuchu. Dzięki niej stymuluje się odpowiednio mózg pacjentów w śpiączkach czy po wylewach. Z biegiem lat też nabrała siły przekazu !. A w sumie to dla wielu osób stała się jedyną formą komunikacji ze światem !.


Teraz to właśnie muzyka ma różne formy terapeutyczne i to dla różnych grup !. Działa się za jej pomocą na kobiety w ciąży, Agentów z niepełnosprawnościami intelektualnymi, niedostosowaniami społecznymi czy starszymi Agentami mającymi problemy z prawem, uzależnieniami. Oddziaływuje się też na osoby mające problemy kardiologiczne, onkologiczne, neurologiczne, psychiczne, osoby starsze z demencją. W sumie na Nas też działa - kto z Nas nie lubi sobie czasem pokrzyczeć przy mocnej muzie ? Albo zrelaksować się nucąc swoje ulubione melodie ?:).


A w następnym poście to Wam przybliżę jak wyglądają takie muzyczne sesje ! :).


1 wyświetlenie0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page