Przydatne rzeczy do obserwacji i diagnozy za nami pora się wreszcie skupić na konkretach ! :)
Proste pytanie : o czym należy pamiętać podczas pisania takiego programu ? A no przede wszystkim o tym, że wszystko trzeba robić stety/ niestety według ściśle określonego sposobu.
Alee spoko loko dacie radę :) ! Najgorzej jest na początku bo musimy pamiętać, żeby fajnie przechodzić od jednego punktu do drugiego. Wiecie, żeby to nie było tak, że patrzymy na kartkę i odhaczamy a to było to teraz to. No nie o to w tym chodzi. W końcu jesteśmy special person, nie ?:)
Dlatego fajnie jest jak się do tego odpowiednio przygotowujemy :). Ale gwarantuje Wam, że później będzie tylko z górki i mechanicznie będziecie o tym pamiętać ! No więc do rzeczy !
Z tych oto pięknych punktów składać się powinien nasz program
( a przynajmniej mój się z tego składa) :
Powitanie
Ćwiczenia mięśni brzucha/grzbietu
Seria ćwiczeń rozmachowych
Seria ćwiczeń manualnych
Seria ćwiczeń ruchów precyzyjnych
Relaks
Pożegnanie
Brzmi tak średnio, wiem ale najlepiej będzie jak Wam to zobrazuje. Kliknijcie w zdjęcie i zobaczcie mój konspekt, gdy miałam pierwszy raz w życiu poprowadzić zajęcia z terapii reki :) plus przykłady rękowego kodowania :)
A na zdjęciu żeby było tak rękowo - moje cudo do terapii reki ale nie tylko. Część elementów została samodzielnie zrobiona, część kupiona za przysłowiowe grosze. Jak zwykle napisze ,że nie wykorzystuje tego do terapii ręki ale również rewalidacji, zkk, terapii pedagogicznej, tylfo i do pracy z moimi dzieciakami w grupie. Wiele zastosowań : kolory, kodowanie ( to się o dziwo świetnie sprawdza ! stąd nazwa drugiej części tytułu bo wierzcie lub nie -naprawdę jest przydatne i to mega ! ), chwyt pęsetowy, motoryka mała, uwaga, logiczne myślenie, kolory, spostrzeganie,motoryka mała i mogę tak mnożyć i dzielić -to chyba też matma ? :)
Comments