top of page
  • Zdjęcie autoraKinga Piotrowska

Terapeutyczne Naparstki
Długo szukałam nowej, ciekawej i uniwersalnej pomocy terapeutyczno-edukacyjnej. Nie wiem jak Wy, ale jak ja długo nie kupie jakiegoś nowego cuda do pracy to mi źle ;).No cóż taki już ten nasz zawód jest :) I o to wpadło mi w oko takie oto cudo.

„Wesołe Naparstki” bo o nich mowa od razu wpadły mi w oko, a i cena atrakcyjna kosztowały ok 15 zł a można je i wykorzystać podczas zajęć terapeutycznych, nie tylko do terapii ręki ; ) Znajdą swoje zastosowanie do zajęć ZKK, rewalidacji,terapii pedagogicznej jak i podczas prowadzenia zajęć w Waszych grupach.

Generalnie chodzi o to, żeby je układać według kolejności, w której znajdują się na karcie, którą dziecko losuje. Alee zaraz wiemy już, że nauczyciel czy terapeuta to człowiek z dość mocno kreatywny umysłem, który zawsze chce czegoś więcej :)

I tak ja sobie wymyśliłam, że można ich używać do ćwiczenia chwytu pęsetowego, do ćwiczenia palców, do klasyfikacji, utrwalania kolorów, segregacji, liczenia i to tylko niektóre z ich zastosowań resztę może dopiszecie sami :)

0 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page