top of page
  • Zdjęcie autoraKinga Piotrowska

Pani Pedagog BlogujeKim jestem? Wykonuję, zawód, w którym spełniam się. Choć początki były ciężkie...


Studiowałam pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą. Wybrałam tą specjalność ponieważ w głowie miałam wizję mojej pani pedagog ze szkoły, która, jak mi się wydawało nic nie robi tylko siedzi sobie w gabinecie i od czasu do czasu przychodzą do niej niegrzeczne dzieci wysyłane przez nauczycieli ,a pani za każdym razem pytała : jak ty się nazywasz drogie dziecko? I skrupulatnie odnotowywała to w swoim zeszycie. Krótka rozmowa, przyrzekanie, że będę już grzeczna proszę pani i po wizycie.


Kończąc licencjat dostałam pracę w szkole jako pedagog szkolny. Jakie było moje zdziwienie, gdy wizja siedzenia w gabineciku okazała się tylko mrzonką. W tej placówce pedagog był człowiekiem orkiestrą, regularnie widującym się z panią dyrektor – bo zawsze „coś trzeba było zrobić”. Była to praca bardziej z papierami niż z dziećmi i przestała mi się podobać wizja pani z gabineciku. I właśnie ten epizod zapoczątkował zmiany, które zaszły w moim życiu zawodowym. Dotarło do mnie, że to nie jest droga, dzięki, której mogę się spełniać. Postanowiłam całkowicie zmienić specjalność studiów. Kosztowało mnie to sporo nauki i pracy,ale jak wiecie nauka nie idzie w las :)


I tak o to z pani w gabineciku stałam się nauczycielem wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej. Jestem również pedagogiem specjalnym, tyflopedagogiem. Pracuje również jako rewalidant, terapeuta pedagogiczny, trener TUS, terapeuta ręki i zaburzeń grafomotorycznych. Jestem również muzykoterapeutą. Moje serce ma dwa kawałki w jednym jest pedagogika przedszkolna, a w drugim pomoc dzieciakom ze specjalnymi potrzebami stąd moje poszerzanie wiedzy w tym zakresie.


Tak wiem, trochę tego jest :)

Miejsce, które właśnie odwiedzasz powstało po to, abym mogła dzielić się z Wami swoim spostrzeżeniami, wiedzą, pomysłami, poradami, a nuż ktoś zechce wypróbować ich działanie :)

Jeśli chcesz się ze mną podzielić swoimi spostrzeżeniami, wiedzą, nurtuje Cię jakiś problem lub po prostu chcesz porozmawiać napisz do mnie maila : pani.pedagog@interia.pl


9 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page